Piotr Hruszwicki w Lyric Opera

Hruszwicki

Wybitny młody polski śpiewak Piotr Hruszwicki jako Ferrando w najsłynniejszym dziele Giuseppe Verdiego Trubadur w Lyric Opera

 

Hruszwicki  Piotr Hruszwicki (bas) jest pierwszym polskim śpiewakiem operowym, który wystąpi na Wielkiej Scenie w National Concert Hall w najsłynniejszym dziele Verdiego Trubadur pod kierownictwem wybitnego dyrygenta Fergusa Sheila. Zaśpiewa obok takich międzynarodowych sław jak: Michael Wade Lee (Manrico), Miriam Murphy (Leonora), Yasuo Horiuchi (Il Conte di Luna), Imelda Drumm (Azucena), Fergal Curtis (Ruiz), Deirde Masterson (Inez), Cormac Lawlor (An Old Gypsy) czy Brian Gilligan (A Messenger). Nadmienić należy że do tej produkcji zaprosił Go sam dyrektor artystyczny dublińskiej opery Vivian Coates po osobistym przesłuchaniu śpiwaka.

 

Piotr Hruszwicki to utalentowany młody polski śpiewak operowy, który w zeszłym roku zdobył serca międzynarodowej publiczności poruszającymi wykonaniami pieśni Stanisława Moniuszki. Wielkim sukcesem okazał się także udział Piotra w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Veroniki Dunne w Dublinie, po którym to sama Veronika Dunne publicznie gratulowała wykonawcy występu.

Piotr

 Wiele gazet pisało wtedy o młodym basie z Polski, który swoim śpiewem zachwycił Sergeia Leiferkusa. Po zakończeniu przesłuchań konkursowych słynny rosyjski śpiewak, solista m. in. Metropolitan Opera w Nowym Jorku, zaprosił Piotra na prywatne spotkanie w National Concert Hall wystawiając znakomite referencje.

 

http://www.youtube.com/watch?v=K74F8r0mYN8

„Trubadur” zaliczany jest do największych osiągnięć w historii opery, mistrzowsko skomponowana muzyka w połączeniu z dramaturgią libretta potrafią poruszyć serce widza. Wspomniane dzieło, z uwagi na ogromne trudności wykonawcze, zobaczyć i posłuchać na żywo można niezwykle rzadko .

Więcej informacji na stronach internetowych: www.lyricoperaproductions.com oraz www.piotrhruszwicki.com

 

Bogdan Węgrzynek