Polskie korzenie atutem!

To okazja dla wszystkich, którzy wierza, ze stalym towarzyszem tendencji globalizacyjnych sa ruchy regionalistyczne a harmonia obu – najlepszym sposobem na sukces!

 Do konca 2013 r. przewiduje sie, ze bez pracy bedzie na calym swiecie ponad 73 mln osób pomiedzy 15. a 29. rokiem zycia – wynika z raportu Miedzynarodowej Organizacji Pracy dzialajacej w ramach ONZ. Najwiekszym wyzwaniem dla mlodych ludzi jest umiejetne polaczenie teorii z praktyka, dostosowanie sie do potrzeb rynku, wykorzystanie potencjalu, który w nich tkwi. Jednym z waznych elementem tego procesu jest wybór uczelni kierunku i studiów.  

Sztuka jest dobrac odpowiednie proporcje miedzy wiedza akademicka i umiejetnosciami praktycznymi, wyposazyc sie
w szeroka ogólna wiedze i równoczesnie wyspecjalizowac. Swiat potrzebuje ekspertów o szerokich horyzontach. – mówi dr Katarzyna Kopczewska, Prodziekan ds. studenckich na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. – Dlatego tak ciekawym rozwiazaniem sa studia w jezyku angielskim odbywane w Polsce. Wiedza ekonomiczna na poziomie miedzynarodowym wzbogacana wiadomosciami z zakresu specyfiki gospodarki Europy Wschodniej daje o wiele szersze mozliwosci niz tradycyjne programy studiów.

Dbanie o korzenie to wartosc nie tylko w domowym zaciszu. Dozowana w odpowiednich proporcjach odrebnosc kulturowa coraz czesciej okazuje sie mocna strona – szczególnie na rynku pracy. Szerokie horyzonty i bardziej zróznicowana perspektywa poznawcza to efekt odmiennosci, która nierzadko przez wiele lat dojmujaco uwiera emigrantów i ich dzieci. Wystarczy jednak tylko zmiana optyki, aby przed oczami ukazala sie kopalnia mozliwosci
i czysty zysk. Oto kilka dowodów:

1.    Studiowanie w srodowisku miedzynarodowym, gdzie kontakt z obcokrajowcami o bardzo róznych doswiadczeniach kulturowych i spolecznych jest na porzadku dziennym, pozwala spojrzec na specyfike polska z nowej perspektywy. Nierzadko moze sie tez stac inspiracja do stworzenia inicjatyw biznesowych.    
2.    Studia w jezyku angielskim w Europie Wschodniej pozwalaja na zdobycie równie wysokich kompetencji, co
w Europie Zachodniej, mniejszym kosztem.
3.    Wobec nizu demograficznego uczelnie Europy Wschodniej coraz agresywniej walcza o studentów. Dzieki temu oferty wymian studenckich oraz mozliwosci zdobycia podwójnych dyplomów sa o wiele ciekawsze
i latwiej dostepne niz te oferowane w Europie Zachodniej.

Wydzial Nauk Ekonomicznych UW uznany w 2013 roku w rankingu „Perspektyw” oraz „Rzeczpospolitej” za jeden
z dwóch najlepszych kierunków ekonomicznych w Polsce od poczatku (1953 r.) laczyl wiedze akademicka
i specjalistyczna z umiejetnosciami praktycznymi. Jego pracownicy, zwiazani z instytucjami krajowymi
i miedzynarodowymi, sa scisle zwiazani z najwazniejszymi wydarzeniami z zycia gospodarczego. Jesli Witold Kozinski albo Ryszard Kokoszczynski omawiaja problemy sektora bankowego, to moga posluzyc sie przykladami z wlasnego doswiadczenia. Kompetencje nabyte w trakcie studiów ekonomicznych pozwalaja podejmowac prace na stanowiskach ekonomistów i przedstawicieli pokrewnych zawodów w kazdym sektorze i dziale gospodarki, w Polsce i na swiecie. Wiedza i umiejetnosci kierunkowe przygotowuja przede wszystkim do pracy w instytucjach finansowych (bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych, funduszach inwestycyjnych i emerytalnych), przedsiebiorstwach, centralnych jednostkach administracji publicznej, instytutach badawczych, instytucjach edukacyjnych, a takze we wlasnej firmie.

Pochodzenie staje sie atutem wobec równorzednych kompetencji ekonomicznych, finansowych czy menedzerskich.

Wydzial Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego powstal w 1953 roku, choc nauki ekonomiczne wykladane byly na Uniwersytecie Warszawskim od poczatku. Wydzial ksztalci ponad 2000 studentów na wszystkich latach rocznie. Oferta edukacyjna obejmuje ksztalcenie na poziomie licencjackim, magisterskim, doktorskim i podyplomowym zarówno w jezyku polskim jak i angielskim. Kierunki studiów prowadzone przez Wydzial Nauk Ekonomicznych akredytowane sa przez Uniwersytecka Komisje Akredytacyjna.
W kwietniu 2007 r., kierunek “Ekonomia” jako jedyny w Polsce zostal wyrózniony przez Panstwowa Komisje Akredytacyjna. W rankingu „Perspektyw” w 2013 UW znalazlo sie dzieki WNE na 2. miejscu wsród uczelni ksztalcacych na kierunkach ekonomicznych.

www.wne.uw.edu.pl